Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Śródmieście: Prace na ulicy Bolesława Śmiałego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Śródmieście: Prace na ulicy Bolesława Śmiałego
   BŚ_1.jpg
   BŚ_2.jpg
   BŚ_3.jpg
   BŚ_4.jpg

   Zmienia się kolejny kwartał ulic w śródmieściu. Trwają roboty na ulicy Bolesława Śmiałego, a w najbliższych tygodniach będzie można zobaczyć efekt końcowy realizowanego zadania.

   Drogowcy pracują w tej chwili na skrzyżowaniu Bolesława Śmiałego i Ściegiennego. Roboty sanitarne i wodociągowe prowadzone są na odcinku od Ściegiennego do Jagiellońskiej.

   - To już ostatnia zamknięta część tego zadania - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Do ruchu został już dopuszczony odcinek Bolesława Śmiałego od Krzywoustego do ronda, łącznie z rondem ( przejazd dla ulic Żołkiewskiego i Chodkiewicza).

   Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

   Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione.

   - Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome - mówi Hanna Pieczyńska. - Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

   Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

   Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

   przebudowę jezdni,

   przebudowę istniejących ciągów pieszych,

   wykonanie elementów małej architektury,

   wykonanie nasadzeń,

   przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,

   budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,

   usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

   Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane jest przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

   - Pierwotny, kwietniowy termin, nie został dotrzymany z uwagi na konieczność dokonania zmian w dokumentacji projektowej lub wykonania dokumentacji zamiennej, potrzebę wykonania robót dodatkowych nie objętych przedmiotem umowy, oraz ze względu na powszechną niedostępności materiałów i surowców - wyjaśnia Hanna Pieczyńska. - Pojawiły się między innymi problemy z dostępnością materiałów kamiennych – głównie kostki kamiennej, co zostało udokumentowane.

   Podpisany aneks z terminem do 5 sierpnia jest w zakresie robót  zasadniczych – drogowych i sieciowych. Na wykonanie zieleni  zamawiający  wyraził zgodę  do dnia  31.10.2022r.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!