Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przygotowujemy się do wielkiego koncertu. Komunikacja miejska na Męskie Granie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Przygotowujemy się do wielkiego koncertu. Komunikacja miejska na Męskie Granie

   Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń plenerowych w tym roku. Przygotowaniami zajęty jest nie tylko organizator, ale także miejskie służby. Gotowy jest już plan dodatkowej komunikacji, trwają prace porządkowe, które ułatwią dojście i korzystanie z terenu koncertu. Na Męskie Granie będziemy gotowi na czas!

   16 i 17 czerwca komunikacja miejska będzie jeździła dłużej, pojawią się także dodatkowe linie, które ułatwią powroty z koncertów.

   - W rejonie wydarzenia pojawią się dodatkowi pracownicy Nadzoru Ruchu, aby poinformować i w pomóc, w razie potrzeby - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Większa będzie także częstotliwość oczyszczania koszy w trakcie i po imprezie.

   Jak działają służby teraz?

   Trwa koszenie, wycinka dzikich krzewów, zbieranie nieczystości, oczyszczanie parkingów i dróg dojazdowych w rejonie lotniska. Uporządkowany i zabezpieczony został teren ZDiTM pod zaplecze techniczne Męskiego Grania. Dodatkowo w dniach imprezy zostanie zwiększona liczba osób ochraniających teren parkingu miejskiego.

   KOMUNIKACJA MIEJSKA

   Organizator przygotowuje parking od strony ulicy Przestrzennej, zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji miejskiej. W dniach 16–17.06 uruchomione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po koncercie.

   1. Kursowanie linii tramwajowej 2 zostaje przedłużone do godz. 1:30. Linia kursować będzie do godz. 0:30 co 10 minut, następnie co 6 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:48) będą realizowane naprzemiennie przez pl. Rodła i pl. Kościuszki.
   2. W godzinach 23:44–1:30 uruchomiona zostaje dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji Os. Bukowe – Os. Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki (przystanek 10422), z częstotliwością co 4–5  minut.

   W kierunku pl. Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki; w kierunku Os. Bukowego: Basen Górniczy, Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Bagienna, Struga Zajezdnia, Wiosenna, Łubinowa, Os. Słoneczne, Rondo Reagana, Kolorowych Domów, Os. Bukowe.

   Kursy na odcinkach Plac Kościuszki – Hangarowa i Os. Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.

   Kursy o godzinie 01:44 i 01:48 realizowane będą z Os. Bukowego do Polic – obsługiwane przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej jak trasa linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

   1. Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako stałe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!