Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Przygotowujemy się do wielkiego koncertu. Komunikacja miejska na Męskie Granie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Przygotowujemy się do wielkiego koncertu. Komunikacja miejska na Męskie Granie

   Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń plenerowych w tym roku. Przygotowaniami zajęty jest nie tylko organizator, ale także miejskie służby. Gotowy jest już plan dodatkowej komunikacji, trwają prace porządkowe, które ułatwią dojście i korzystanie z terenu koncertu. Na Męskie Granie będziemy gotowi na czas!

   16 i 17 czerwca komunikacja miejska będzie jeździła dłużej, pojawią się także dodatkowe linie, które ułatwią powroty z koncertów.

   - W rejonie wydarzenia pojawią się dodatkowi pracownicy Nadzoru Ruchu, aby poinformować i w pomóc, w razie potrzeby - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Większa będzie także częstotliwość oczyszczania koszy w trakcie i po imprezie.

   Jak działają służby teraz?

   Trwa koszenie, wycinka dzikich krzewów, zbieranie nieczystości, oczyszczanie parkingów i dróg dojazdowych w rejonie lotniska. Uporządkowany i zabezpieczony został teren ZDiTM pod zaplecze techniczne Męskiego Grania. Dodatkowo w dniach imprezy zostanie zwiększona liczba osób ochraniających teren parkingu miejskiego.

   KOMUNIKACJA MIEJSKA

   Organizator przygotowuje parking od strony ulicy Przestrzennej, zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji miejskiej. W dniach 16–17.06 uruchomione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po koncercie.

   1. Kursowanie linii tramwajowej 2 zostaje przedłużone do godz. 1:30. Linia kursować będzie do godz. 0:30 co 10 minut, następnie co 6 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:48) będą realizowane naprzemiennie przez pl. Rodła i pl. Kościuszki.
   2. W godzinach 23:44–1:30 uruchomiona zostaje dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji Os. Bukowe – Os. Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki (przystanek 10422), z częstotliwością co 4–5  minut.

   W kierunku pl. Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki; w kierunku Os. Bukowego: Basen Górniczy, Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Bagienna, Struga Zajezdnia, Wiosenna, Łubinowa, Os. Słoneczne, Rondo Reagana, Kolorowych Domów, Os. Bukowe.

   Kursy na odcinkach Plac Kościuszki – Hangarowa i Os. Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.

   Kursy o godzinie 01:44 i 01:48 realizowane będą z Os. Bukowego do Polic – obsługiwane przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej jak trasa linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

   1. Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako stałe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!