Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Przejazd pojazdów rolniczych 30.05-30.06

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przejazd pojazdów rolniczych 30.05-30.06

   Widać może niewiele, ale dzieje się bardzo dużo. Teren placu budowy jest uprzątnięty, a wykonawca robót związanych z budową nowej drogi, która włączy się w ulicę Sosabowskiego i torowiska do pętli Krzekowo realizuje swoje działania zgodnie z planem.

   Trwają prace związane odhumusowaniem terenu, czyli zdjęciem wartościowej dla roślin gleby, która nie ma parametrów gruntu do budowy. Kontynuowane są roboty sanitarne takie jak układanie kanalizacji deszczowej oraz korytowanie. Widoczne są już ścianki oporowe, wykonawca na poszczególnych fragmentach wykonuje ich izolację i zasypuje.

   Trasa projektowanej drogi będzie rozpoczynała się od ronda przy ulicy Romera i zakończy się włączeniem w ul. Sosabowskiego. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.

   Wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulicy Sosabowskiego/Taczaka wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. Da nam to ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego. Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego. Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera. Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

   Konsorcjum firm - TORMEL Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum STANLED I Sp. z o.o. – Partner Konsorcjum ma dwa lata na zrealizowanie tego zadania. Wartość kontraktu to 101 781 430,46 zł.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!