Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Przebudowa ul. Arkońskiej – zmiany w organizacji ruchu

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa ul. Arkońskiej – zmiany w organizacji ruchu

   Rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową ulicy Arkońskiej. W związku z powyższym, od 8 marca br. kierowcy mogą się spodziewać zmian w organizacji ruchu.

   Aleja Wojska Polskiego z utrudnionym przejazdem

   W ciągu al. Wojska Polskiego z uwagi na konieczność budowy ronda wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia na odcinku od zajezdni tramwajowej do wysokości toru kolarskiego. Ruch odbywać się będzie jezdnią południową, na której wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu (jeden w stronę Centrum i jeden w stronę jez. Głębokie).

   Zamknięty zostanie także odcinek ul. Szafera od al. Wojska Polskiego do Ronda Olimpijczyków. Kierowcy jadący z okolic Krzekowa, Bezrzecza czy Osiedla Zawadzkiego – Klonowica, będą mogli dojechać do al. Wojska Polskiego poprzez ul. Jarzyńskiego lub ul. Unii Lubelskiej.

   Wyłączona dla ruchu ogólnego zostanie również ul. Arkońska na odcinku od ul. Wojciechowskiego (od pętli tramwajowej) do al. Wojska Polskiego.

   Parking dla korzystających z Arkonki

   W związku z zamknięciem ul. Arkońskiej i brakiem dojazdu do kąpieliska Arkonka, uzgodniono z operatorem hali Netto Arena możliwość pozostawienia pojazdów na przyległym do hali parkingu. Osoby pozostawiające auta na parkingu będą mogły się dostać na kąpielisko pieszo lub autobusem linii 80. W okolicy parkingu zlokalizowane zostaną dodatkowe przystanki linii 80.

   Objazdy

   W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy ulicy Arkońskiej nadal pozostają wytyczone ogólne objazdy ulicami:

   1. Trasa Średnicowa (Wszystkich Świętych)-Niemierzyńska-Papieża Pawła VI-Zaleskiego-Wojska Polskiego.

   Na trasie objazdu przeprogramowane zostaną programy sygnalizacji świetlnej wydłużające nadawanie sygnału zielonego.

   Dodatkowo zmieniony zostanie program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta wydłużający sygnał zielony dla relacji al. Wojska Polskiego, a skracający z relacji ul. Traugutta. W zależności od płynności przejazdów samochodów rozważona zostanie również zmiana programów na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Unii Lubelskiej.

   Na skrzyżowaniu ul. Papieża Pawła VI z ul. Słowackiego i ul. Zaleskiego nadal obowiązywać będzie organizacja ruchu w postaci „mini ronda”.

   W opracowaniu jest również projekt nowej stałej organizacji ruchu w postaci „mini ronda” na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Miodową i ul. Kupczyka. Rondo zostanie oddane do użytkowania w II połowie marca.

   Komunikacja miejska

   Tramwaje linii 1 i 9 kursować będą bez zmian na trasie z nową lokalizacją przystanków w rejonie toru kolarskiego.

   Autobusy:

   Linia nr 80 – bez zmian z dodatkowymi przystankami w okolicach parkingu przy Netto Arenie.

   Linia nr 60 – bez zmian na trasie z nową lokalizacją przystanków dodatkowych w rejonie skrzyżowania ul. Zawadzkiego z ul. Klonowica i ul. Janickiego.

   Linia nr 53od 8 marca kursować będzie objazdem. Autobusy będą pomijać ulice Zawadzkiego, Szafera oraz Al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z Unii Lubelskiej. W okresie objazdu zawieszone zostaną przystanki: Zawadzkiego Kościół (na ul. Zawadzkiego), Zawadzkiego, Zajezdnia Pogodno. Wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek „Zawadzkiego Kościół” na ul. Klonowica przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiego, Klonowica, Janickiego – na dodatkowym przystanku zatrzymywać będzie się linia nr 60.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!