Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Przebudowa na Międzydorzu – prace bitumiczne na Energetyków

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa na Międzydorzu – prace bitumiczne na Energetyków

   W związku z pracami związanymi z układaniem mas bitumicznych, na jezdni wjazdowej i wyjazdowej ulicy Energetyków występować będą utrudnienia w ruchu.

   Prace rozpoczną się od czwartku 4 sierpnia. W zależności od zaawansowania robót, zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane dynamicznie i polegać będą na zwężaniu do jednego pasa ruchu jezdni ul. Energetyków – na nitce wjazdowej i wyjazdowej z miasta. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy prace powinny się zakończyć w połowie przyszłego tygodnia. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie uwagi.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. W sąsiedztwie trasy zamkowej powstanie parking park&ride. Pracami objęte będą również sieci podziemne.

   Termin wykonania nie może być dłuższy niż 24 miesiące licząc od dnia podpisania umowy. Koszt prac ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Dofinansowanie

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!