Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Ponad 36 tysięcy uczniów z darmowymi przejazdami w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Ponad 36 tysięcy uczniów z darmowymi przejazdami w Szczecinie

   Dzień Dziecka to świetna okazja, żeby przypomnieć o tym, że w Szczecinie nie tylko najmłodsi jeżdżą za darmo. Biletów nie muszą kasować maluchy, które jeszcze nie chodzą do szkoły, ale także uczniowie, którzy spełnią prosty warunek.

   Z darmowych przejazdów po Szczecinie i gminach, w których organizujemy transport korzysta łącznie 36 229 dzieci. Z podziałem na gminy finansujące tę możliwość dla swoich mieszkańców prezentuje się to następująco:

   - Szczecin -   29 514 dzieci

   - Dobra -   2 705 dzieci

   - Kołbaskowo -   1 101 dzieci

   - Police -   2 909 dzieci

   Wszystkim dzieciom, niezależnie od wieku i udzielonych zniżek, a także tym dzieciom, które już dawno zniżek nie mają lub nie mają ich JESZCZE… składamy najlepsze życzenia!

   Przypominamy, że ważność uprawnienia do darmowych przejazdów mija 30 września. Po tym czasie, aby dalej móc podróżować autobusami i tramwajami bez biletu należy udać się z podbitą na nowy rok szkolny legitymacją do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM.

   Do korzystania z bezpłatnych przejazdów lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi Gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (Gmina Dobra, Gmina Police oraz Gmina Kołbaskowo). Dokumentem, który upoważnia do darmowych przejazdów jest spersonalizowana Szczecińska Karta Aglomeracyjna.

   Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miasta decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej. W przypadku, gdy szkoła wydaje nowy wzór legitymacji szkolnej, na której nie ma adresu zamieszkania, placówka wyda dodatkowe zaświadczenie, na którym adres będzie wpisany. Przy przedłużeniu uprawnień w ramach tej samej placówki, zaświadczenie o miejscu zamieszkania nie jest wymagane.

   Posiadacze kart powinni udać się wraz z ważną legitymacją szkolną do najbliższego Punktu Obsługi Klienta celem nadania na karcie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Uprawnienia nadawane są na okres do 30 września danego roku szkolnego, na który jest aktualnie podbita legitymacja.

   Nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionego wniosku o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, do którego należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka, ważnej legitymacji szkolnej i zaświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka wydane przez szkołę. W przypadku dziecka niepełnoletniego wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!