Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Plan naprawczy dla komunikacji miejskiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Plan naprawczy dla komunikacji miejskiej

   Miejskie spółki komunikacyjne zobowiązały się do natychmiastowego opracowania planów naprawczych, którą mają poprawić sytuację w komunikacji miejskiej.

   Chodzi przede wszystkim o braki kadrowe i wynikające z nich problemy z realizacją siatki połączeń zgodnej z rozkładami. W efekcie, w ostatnim czasie konieczne było czasowe ograniczenie kursów tramwajów na niektórych liniach i dopasowania ich liczby do faktycznych możliwości spółki Tramwaje Szczecińskie. Sytuacja ma być jedynie przejściowa.

   Prezesi spółek komunikacyjnych: Tramwajów Szczecińskich, SPA Dąbie, SPA Klonowica zobowiązali się do natychmiastowego opracowania i wdrożenia planów naprawczych. Celem priorytetowym jest zminimalizowanie liczby niewyjazdów, natomiast w dalszej perspektywie – zwiększenie liczby połączeń komunikacji miejskiej.

   Pierwsze pozytywne zmiany w siatce połączeń spodziewane są w październiku. Wtedy pracę w TS powinni rozpocząć nowi motorniczy, którzy właśnie zdają egzaminy kończące kilkumiesięczne kursy zawodowe. Przypominamy, że kursy są bezpłatne, a nabór jest ciągły.

   Nowe etaty pozwolą na zagęszczenie siatki połączeń oraz na zmniejszenie liczby niewyjazdów. Dodatkowo, plany naprawcze mają obejmować zwiększenie ilości kursów autobusowych. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!