Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Piękny i potrzebny budynek odzyskuje swój blask

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Piękny i potrzebny budynek odzyskuje swój blask
   podstacja_1.jpg
   podstacja_3.jpg
   podstacja_4.jpg
   podstacja_5.jpg
   podstacja_stare.jpg

   Piękny budynek znajdujący się przy ulicy Kolumba przechodzi gruntowną modernizację. Nadal będzie bardzo funkcjonalny, ale dzięki pracom odzyska także swój dawny blask.

   Podstacja Kolumba przechodzi gruntowną modernizację. Wymieniane są wszystkie urządzenia elektroenergetyczne: rozdzielnice średniego napięcia i prądu stałego oraz zespoły prostownikowe. Remontem objęty został cały budynek zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wykonanie zostanie również zagospodarowanie terenu oraz iluminacja budynku. W większości przywrócony zostanie oryginalny wygląd architektoniczny obiektu. Wszystkie prace wykonywane są pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

   Część dawnych elementów pozostanie w budynku, ale bez funkcji użytkowych. Będzie to między innymi  rozdzielnica średniego napięcia 15 kV (pozostanie bez napięcia) – rozdzielnica poniemiecka, częściowo z oryginalnymi elementami (część odłączników, szyny zbiorcze, część izolatorów), po zakończeniu prac będzie służyć do szkolenia nowych elektromonterów w zakresie obsługi urządzeń średniego napięcia. Pozostanie również zbiornik na wodę, który kiedyś służył do chłodzenia urządzeń oraz suwnica.

   - W budynku podstacji na tę chwilę wykonano demontaż wszystkich urządzeń elektroenergetycznych, zbicie tynków, piaskowanie, demontaż okien oraz rozbiórki dyżurek - powiedziała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

   Przypominamy, że podstacja prostownikowa jest przeznaczona do zasilania sieci trakcyjnej tramwajowej. W podstacji energia elektryczna prądu przemiennego jest przetwarzana na energię prądu stałego i za pomocą kabli przesyłana do sieci jezdnej trakcji tramwajowej. Przeznaczona do modernizacji podstacja ma być bezobsługowa, włączona w system zdalnego sterowania.

   W ramach przebudowy podstacji prostownikowej Kolumba przy ul. Kolumba 86 (Wyspa Jaskółcza) wykonane zostanie:

   - pełne odnowienie budynku zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków,

   - wymiana urządzeń i instalacji wewnątrz budynku na nowe,

   - rozbiórka obiektów gospodarczych,

   - wykonanie iluminacji budynku oraz wygrodzenie terenu podstacji.

   Firma MMT IDEA Sp. z .o.o. Sp. k., na realizację zadania na kwotę 11 397 160,07 zł ma 390 dni.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!