Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Parking na Placu Orła Białego w niedzielę nieczynny

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Parking na Placu Orła Białego w niedzielę nieczynny

   Spółka NiOL informuje, że w związku Mistrzostwami Europy Juniorów w Biegu na Orientację 23 czerwca parking na Placu Orła Białego będzie niedostępny dla pojazdów.

   Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację odbędą się w Szczecinie w dniach 21-24 czerwca. Organizatorzy (Stowarzyszenie Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin) przewidują udział  400 zawodników. Jedna z konkurencji – bieg sprinterski – zostanie rozegrana 23 czerwca (w niedzielę) na Starym Mieście z metą na Placu Orła Białego.

   W związku z tym parking będzie nieczynny od 8 rano do późnych godzin wieczornych. Na jego terenie oprócz mety będą: namiot obsługi pomiaru czasu, punkt medyczny oraz toalety.

   - Przed wjazdem na parking wisi już tablica z informacją o zamknięciu parkingu w niedzielę, przygotowane są także ulotki dla kierowców odwiedzający rejon Placu Orła Białego. Mieszkańców i gości Starego Miasta przepraszamy za utrudnienia - informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy NiOL.  

   Bieg na orientację (BnO) to dyscyplina sportowa, w której zawodnik przy pomocy mapy i kompasu musi przebiec wytyczoną trasę w terenie (las, osiedle, park miejski, itp. miejsca), odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne (PK), w jak najkrótszym czasie. Wybór drogi pomiędzy punktami nie jest ustalony – wybiera ją sam zawodnik na podstawie mapy. Aby ukończyć bieg i być sklasyfikowanym, należy potwierdzić w podanej kolejność wszystkie punkty kontrolne zaznaczone na mapie. Każdy bieg jest unikalny, zawodnicy nie znają trasy przed zawodami.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!