Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Otwarcie alei Jana Pawła II - komunikacja miejska

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Otwarcie alei Jana Pawła II - komunikacja miejska

   Przypominamy, że po porannym piątkowym szczycie komunikacyjnym zostanie ona otwarta dla ruchu. W związku z tym od poniedziałku 4 kwietnia zmiany wprowadzone zostaną także w komunikacji miejskiej.

   Choć odbiory dopiero się rozpoczną, a prace porządkowe i wykończeniowe będą jeszcze trwały, to kierowcy pojadą otwartą w pełni ulicą. Piesi i rowerzyści także bez przeszkód skorzystają z nowej infrastruktury.

   Ponad 9500 krzewów i drzew zazieleni niebawem przepiękną Aleję Jana Pawła II. Przebudowane zostały chodniki, ścieżka rowerowa i jezdnia przy zachowaniu niezwykłego, historycznego klimatu.

   Mała architektura już teraz zachęca do odpoczynku, a gdy całość nasadzeń rozkwitnie, będzie można w pełni zachwycić się tym niezwykłym miejscem. Oprócz zieleni pojawiło się 31 ławeczek, specjalne podpieraczki, 55 koszy na śmieci i 25 stojaków rowerowych.

   - W najbliższy piątek po porannym szczycie komunikacyjnym otwarty do ruchu pojazdów samochodowych zostanie obecnie remontowany  odcinek Al. Jana Pawła II pomiędzy  ul. Wielkopolską a pl. Grunwaldzkim - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - W związku z tym będzie  Al. Jana Pawła II  będzie już przejezdna w obu kierunkach.

   Niezależnie od  wprowadzenia stałej organizacji ruchu wykonawca będzie jeszcze realizował prace porządkowe i wykończeniowe w obrębie budowy.

   KOMUNIKACJA MIEJSKA

   W związku z wznowieniem ruchu na całym odcinku przebudowywanej al. Jana Pawła II (od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego) poniedziałku 4 kwietnia nastąpią zmiany w kursowaniu linii 87, 70 i 90.

   Na linii 87:

   w kierunku pętli „Podbórz” likwidacji ulegnie przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską (nr 12592);

   w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od przystanku „Wąska Floating Arena” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian, zatrzymując się na przystankach:

   - Odrowąża (na żądanie, nr 18411),

   - Urząd Miasta (w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka, nr 12511),

   - Plac Grunwaldzki (w ciągu al. Jana Pawła II przed pl. Grunwaldzkim, nr 11621).

   Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki: „Wąska” (nr 18611), „Śląska” (nr 18722) i „Plac Grunwaldzki” (nr 11631).

    

   Na linii 70 od przystanku „Felczaka” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian, zatrzymując się na przystankach:

   Urząd Miasta (w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka, nr 12511),

   Plac Grunwaldzki (w ciągu al. Jana Pawła II przed pl. Grunwaldzkim, nr 11621).

   Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki: „Urząd Miasta” (nr 12521), „Odrowąża” (nr 18412), „Wąska” (nr 18611), „Śląska” (nr 18722) i „Plac Grunwaldzki” (nr 11631)

    

   Na linii 90 likwidacji ulegnie przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską (nr 12592).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!