Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Otwarcie alei Jana Pawła II 1 kwietnia? To wcale nie jest żart!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   JP II_1.jpg
   JPII_2.jpg
   JPII_3.jpg
   JPII_4.jpg

   Choć odbiory dopiero się rozpoczną, a prace porządkowe i wykończeniowe będą jeszcze trwały, to kierowcy pojadą otwartą w pełni ulicą. Piesi i rowerzyści także bez przeszkód skorzystają z nowej infrastruktury.

   Aleja prezentuje się pięknie. Przebudowane zostały chodniki, ścieżka rowerowa i jezdnia przy zachowaniu niezwykłego, historycznego klimatu. Mała architektura już teraz zachęca do odpoczynku, a gdy całość nasadzeń rozkwitnie, będzie można w pełni zachwycić się tym niezwykłym miejscem.

   - W najbliższy piątek po porannym szczycie komunikacyjnym otwarty do ruchu pojazdów samochodowych zostanie obecnie remontowany  odcinek Al. Jana Pawła II pomiędzy  ul. Wielkopolską a pl. Grunwaldzkim - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - W związku z tym będzie  Al. Jana Pawła II  będzie już przejezdna w obu kierunkach.

   Niezależnie od  wprowadzenia stałej organizacji ruchu wykonawca będzie jeszcze realizował prace porządkowe i wykończeniowe w obrębie budowy. W związku z powyższym mogą pojawić się tymczasowe utrudnienia w ruchu. Na powrót komunikacji miejskiej na stałą trasę będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dodatkowych dni.

    

   O zadaniu

   Na alei Jana Pawła II zaplanowane zostało wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Parkowanie równoległe możliwe jest po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostały słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Pojawiły się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

   Przebudowa al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego objęła:

   • przebudowę jezdni,
   • przebudowę chodników,
   • przebudowę sygnalizacji świetlnej,
   • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
   • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
   • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
   • przebudowę sieci wodociągowej,
   • bezwykopową renowację przyłączy kanalizacyjnych.

   Wykonawca — LIDER KONSORCJUM: Roverpol Sp. z o.o., PARTNER KORSORCJUM: Rover Infraestructuras S.A. podjął się zadania za kwotę 23 862 000,00 zł brutto.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!