Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Ostatnie prace na ulicy Bolesława Śmiałego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ostatnie prace na ulicy Bolesława Śmiałego
   BŚ_2.jpg
   BŚ_3.jpg
   BŚ_4.jpg
   BŚ_1.jpg

   Jeszcze niespełna miesiąc będą trwały utrudnienia związane z przebudową ulicy Bolesława Śmiałego. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby na początku października ruch odbywał się już bez zakłóceń.

   W zależności od odcinka trwają prace brukarskie, te związane z wykonaniem włączeń wodociągu i drogowe. Ważne są także dowiązania do istniejących już chodników i jezdni. Właśnie ten element wymusi na wykonawcy częściowe wejście na jeden pas ulicy Jagiellońskiej, na wysokości remontowanej ulicy. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

   - Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

   Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

   - Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami - mówi  Hanna Pieczyńska. - Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

   Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

   • przebudowę jezdni,
   • przebudowę istniejących ciągów pieszych,
   • wykonanie elementów małej architektury,
   • wykonanie nasadzeń,
   • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
   • budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,
   • usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

   Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane jest przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

   Termin wykonania prac zasadniczych to, po aneksie, 5 października. Na wykonanie nasadzeń wykonawca będzie miał czas do końca października.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!