Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   „Ósemka” znów od rana do wieczora

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   „Ósemka” znów od rana do wieczora

   Od poniedziałku tramwaje linii 8 będą kursować cały dzień przez cały tydzień. Zmieni się także rozkład jazdy „10”.

   Obie linie dublują się  na odcinku Kwiatowa – Brama Portowa. Po zmianach częstotliwość połączeń między Gumieńcami a centrum znacznie wzrośnie.

   - Obecnie linia 8 kursuje tylko w dni powszednie w szczycie, natomiast linia 10 we wszystkie dni tygodnia od rana do wieczora - informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie

    Po zmianach od 19 lutego:

   • linia 8 kursować będzie we wszystkie dni tygodnia od rana do wieczora;
   • linia 10 kursować będzie w dni powszednie od rana do wieczora,  w soboty od 9 do 17:30, w niedziele i dni świąteczne od 10 do 17:30.

   - Dodatkowo na liniach 6 i 7 nastąpi korekta godzin odjazdów w dni powszednie i soboty - dodaje Wojciech Jachim. 

   Poprawa częstotliwości kursowania  tramwajów możliwa jest dzięki stopniowemu zwiększaniu liczby motorniczych po zapaści kadrowej, do której doszło w czasie epidemii covidu. Przez dłuższy czas ze względów sanitarnych nie można było szkolić nowych motorniczych. Przed covidem spółka Tramwaje Szczecińskie przeprowadzała średnio dwa kursy rocznie, teraz – cztery.

   - Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem. Aplikuje po kilkadziesiąt osób. Kurs, który rozpoczął się w październiku ub. roku, ukończyło 12 osób - informuje Wojciech Jachim. - W kolejnym, od stycznia bierze udział 14 osób. Tramwaje Szczecińskiej planują następne rekrutacje motorniczych w kwietniu, po wakacjach i prawdopodobnie pod koniec roku.

   Zgłoszenia przyjmowane są cały czas:  Zostań motorniczym w Szczecinie!

   Tramwaje Szczecińskie poszukują również m.in. elektromonterów, spawaczy i ślusarzy.

   Pełna oferta zatrudnienia na stronie ts.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!