Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Obsługa przystanku „Studzienna” dla linii 59 zostanie utrzymana

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Obsługa przystanku „Studzienna” dla linii 59 zostanie utrzymana

   W odpowiedzi na pytania mieszkańców dotyczące funkcjonowania przystanku „Studzienna” dla linii 59 ZDiTM informuje, że obsługa tego przystanku zostanie utrzymana. Przez przystanek ten przejeżdżać będą autobusy linii 59 jadące w obu kierunkach, tj. w relacji Plac Rodła – Zajezdnia Golęcin i Zajezdnia Golęcin – Plac Rodła. Kursy te realizowane będą w dni powszednie w godzinach szczytu. Pierwotnie skierowanie linii autobusowych przez ul. Żelazną i Studzienną planowane było dopiero po uruchomieniu przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Szczecin Żelechowa.

   - Jednocześnie informujemy, że zmiany w rozkładzie jazdy linii 59 mają na celu przede wszystkim poszerzenie obsługi komunikacją miejską osiedla Stołczyn poprzez skierowanie linii dziennej przez ul. Nehringa, która do tej pory obsługiwana była jedynie komunikacją nocną - powiedział Kacper Reszczyński z ZDiTM

   Na nowym odcinku trasy uruchomione zostaną przystanki „Golęcińska”, „Stołczyn Kościół”, „Bajeczna” i „Policka”. Ponadto – dzięki wydłużeniu wybranych kursów, realizowanych w dni powszednie w godzinach szczytu, do pętli „Zajezdnia Golęcin” – poprawiona zostanie obsługa osiedla Żelechowa (ul. Robotnicza) i Golęcino-Gocław (ul. Wiszesława).

   Nowy rozkład jazdy linii 59 pozwoli również na poprawę regularności i punktualności tej linii.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!