Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Nowy Moderus Beta MF 29 AC BD już na linii

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nowy Moderus Beta MF 29 AC BD już na linii

   W sobotę 21.10.2023r. na linię nr 10 wyjechał pierwszy z dwóch zakupionych w tym roku tramwajów dwukierunkowych Moderus Beta MF 29 AC BD. W połowie listopada br. planowana jest dostawa drugiego pojazdu o numerze taborowym 626, który zostanie włączony do ruchu liniowego w grudniu 2023 r.

   - Dostawy są realizowane w ramach umowy podpisanej w kwietniu 2023r. z firmą Modertrans Sp. z o.o. na dostawę „nowych nadwozi, elementów, podzespołów, wyposażenia, części mechanicznych i elektrycznych niezbędnych do montażu przez zamawiającego pod nadzorem wykonawcy tramwaju dwukierunkowego, przegubowego, wieloczłonowego, częściowo niskopodłogowego" - mówi Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - To część projektu pt. „Zakup 6 sztuk tramwajów częściowo niskopodłogowych, dwukierunkowych dla miasta Szczecina". Zakup jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

   Cztery tramwaje, które zostały zakupione w latach 2021-2022 są obecnie wykorzystywane do obsługi linii nr 5 na odcinku Żołnierska - Mickiewicza.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!