Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Międzyodrze – znika tymczasowe rondo

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Międzyodrze – znika tymczasowe rondo
   Energetyków - organizacja ruchu.jpg

   Od środy 16 marca br., zmieni się organizacja ruchu na ulicy Energetyków.

   W związku z kolejnym etapem robót, zlikwidowane zostanie obecnie funkcjonujące tymczasowe rondo na ulicy Energetyków. Ruch pojazdów wzdłuż ulicy Energetyków, będzie odbywać się na wprost dla obu kierunków. Dla pojazdów jadących w kierunku Centrum Szczecina będzie możliwy zjazd w prawo w ul. Św. Floriana. Ograniczona zostanie możliwość poruszania się w rejonie skrzyżowania ulicy Władysława IV i Zbożowej – objazd będzie możliwy przez ulicę Spichrzową

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. W sąsiedztwie trasy zamkowej powstanie parking park&ride. Pracami objęte będą również sieci podziemne.

    

   Koszt prac ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

    

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

    

   Dofinansowanie

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!