Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Małe Błonia - duża zmiana

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Małe Błonia - duża zmiana
   Małe Błonia.jpg
   MB_2.jpg

   Od najbliższej soboty rozpocznie się testowanie nowej organizacji ruchu na Małych Błoniach. Wprowadzone rozwiązania mają poprawić bezpieczeństwo i ułatwić przejazd wąskimi uliczkami w tej części Szczecina.

   Minutę po północy powinno rozpocząć się wprowadzanie czasowej organizacji ruchu w ciągu ul. Małe Błonia na osiedlu Żelechowo. Na odcinku od ul. Rudzika do ul. Kanarka wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z możliwością jednostronnego postoju pojazdów (po prawej stronie) na zasadach ogólnych ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o Ruchu Drogowym. Pozostałe odcinki pozostaną tak jak dotychczas drogami dwukierunkowymi. Czasowa organizacja ruchu powstała na wniosek Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności. Mieszkańcy Małych Błoni niejednokrotnie zgłaszali problemy z przejazdem, szczególnie w czasie porannych wyjazdów do pracy czy szkoły wyjazd był utrudniony. Szukamy zatem sposobów na rozwiązanie tych problemów.

   Wstępnie planuje się utrzymanie czasowej organizacji ruchu do połowy października. W tym czasie wprowadzone zmiany będą poddane obserwacjom, na podstawie których zapadnie decyzja nad zasadnością pozostawienia takiego rozwiązania na stałe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!