Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Kolejny mandat za tamowanie ruchu. 5 tysięcy to za mało?

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kolejny mandat za tamowanie ruchu. 5 tysięcy to za mało?

   Minęło dwa tygodnie i mimo ostrzeżeń o wysokości mandatu za utrudnianie ruchu znalazł się kolejny kierowca, który zatamował go prawie na  godzinę…

   Zarówno Straż Miejska , jak i ZDiTM apeluje po raz kolejny o respektowanie obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego , szanowanie pracy kierowców autobusów poprzez niestwarzanie sytuacji powodujących utrudnienie i tamowanie ruchu . Pasażerowie w takich sytuacjach niepotrzebnie doświadczają dyskomfortu, często dojeżdżając do miejsca docelowego z dużym opóźnieniem.

   Do dyżurnego operatora Straży Miejskiej wczoraj w godzinach wieczornych, dokładnie o godzinie 21.20 wpłynęło zgłoszenie od kierowcy autobusu linii 86 o zaparkowanym na drodze  pojeździe, którzy zatamował  mu możliwość przejazdu. Auto pozostawiono na Placu Zgody w taki sposób ,że kierowca  autobusu nie mógł wykonać manewru skrętu z powodu niemożności ”złamania się”. Strażnicy na miejscu byli już 10 minut po wpłynięciu zgłoszenia, mimo poszukiwania sprawcy tego zamieszania nie udało się namierzyć nigdzie w pobliżu kierowcy tak niefrasobliwego parkowania. Aby udrożnić ruch i nie narażać pasażerów komunikacji miejskiej na niepotrzebny postój na miejsce został wezwany holownik z lawetą. Całość operacji zakończyła się około 22.15, co i tak oznaczało prawie godzinny przestój i zatamowanie ruchu .   

   Pojazd marki Mercedes został odholowany i ruch udrożniono. Przed północą właściciel zgłosił się po odbiór swojego samochodu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych i 8 punktami karnymi oraz obciążony dodatkowymi kosztami  za odholowanie pojazdu na parking strzeżony.

   Straż Miejska raz jeszcze przypomina!

    Po zmianie przepisów za naruszenie  Art. 90.Kodeksu Wykroczeń tj. tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu zmieniły się stawki w taryfikatorze

   1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

   2. Jeżeli wykroczenia, o którym mowa w § 1, dopuszcza się prowadzący pojazd mechaniczny, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych (do 8000 złotych), przy zbiegu wykroczeń może być to jeszcze wyższy mandat.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!