Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Drogowcy rozpoczęli sezon na malowanie pasów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Drogowcy rozpoczęli sezon na malowanie pasów
   malowanie_2.jpg
   malowanie_3.jpg
   malowanie_4.jpg

   Pogoda w nocy jest coraz mniej kapryśna więc rozpoczynają się prace związane z odnawianiem oznakowania. Rocznie na nowe linie na naszych jezdniach wykorzystuje się kilkadziesiąt ton farby.

   Odnawianie oznakowania poziomego jest wykonywanie regularnie wiosną i latem, kiedy temperatura w nocy jest dodatnia, a wilgotność powietrza nie przekracza 80%. Wyraźne linie na jezdni pojawią się w pierwszej kolejności w okolicy przejść dla pieszych, szkół, na drogach krajowych i w centrum miasta. Celem jest poprawia bezpieczeństwa na drogach.

   - Malowanie rozpoczęło się od miejsc ze zgłoszeń z alertów i pilnych interwencji mieszkańców - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Zaczynamy od dróg krajowych i wojewódzkich, a następnie drogowców będzie można zobaczyć na drogach powiatowych i gminnych.

   Większość prac jest wykonywanych w godzinach nocnych, tak aby nie powodować dużych utrudnień w ruchu.

   W 2021 roku zostało odnowione oznakowanie o łącznej powierzchni 108 799,11 m2 - farbą cienkowarstwowo oraz z mas chemoutwardzalnych - 3 962,04 m2.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!