Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Darmowe przejazdy dla uczniów

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Darmowe przejazdy dla uczniów

   W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że uczniowie którzy jeszcze nie przedłużyli uprawnień dających możliwość bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską ciągle mają taką możliwość. Upoważnienie nadawane jest do 30 września, ale formalności można dopełnić w każdym momencie.

   30 września skończyła się ważność uprawnień nadanych na Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej, dających możliwość bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską dla dzieci, ale w ramach poprzedniego roku szkolnego. Aby dalej móc podróżować autobusami i tramwajami bez biletu należy udać się z podbitą na nowy rok szkolny legitymacją do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM.

   Do korzystania z bezpłatnych przejazdów lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi Gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (Gmina Dobra, Gmina Police oraz Gmina Kołbaskowo).

   Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miasta decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej. W przypadku, gdy szkoła wydaje nowy wzór legitymacji szkolnej, na której nie ma adresu zamieszkania, placówka wyda dodatkowe zaświadczenie, na którym adres będzie wpisany. Przy przedłużeniu uprawnień w ramach tej samej placówki, zaświadczenie o miejscu zamieszkania nie jest wymagane.

   Dokumentem, który upoważnia do darmowych przejazdów jest spersonalizowana Szczecińska Karta Aglomeracyjna.

   Posiadacze kart powinni udać się wraz z ważną legitymacją szkolną do najbliższego Punktu Obsługi Klienta celem nadania na karcie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Uprawnienia nadawane są na okres do 30 września danego roku szkolnego, na który jest aktualnie podbita legitymacja.

   Nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionego wniosku o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, do którego należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka, ważnej legitymacji szkolnej i zaświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka wydane przez szkołę. W przypadku dziecka niepełnoletniego wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!