Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Darmowa komunikacja dla seniorów. Przepisy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Darmowa komunikacja dla seniorów. Przepisy

   W mediach pojawiły się ostatnio nieprawdziwe informacje dotyczące darmowej komunikacji w Szczecinie dla seniorów od 55. roku życia dla kobiet i 60. roku dla mężczyzn.

    

   Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przypomina, iż zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z bezpłatnych przejazdów pojazdami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych z wyjątkiem linii turystycznych uprawnione są osoby, które ukończyły 70 rok życia na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość oraz wiek pasażera.

    

   - Zgodnie z Załącznikiem nr 3 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z ulgowych przejazdów z ulgą 50% uprawnieni są emeryci – po ukończeniu odpowiednio 55 lat - w przypadku kobiet i 60 lat - w przypadku mężczyzn oraz renciści na podstawie ważnej legitymacji organu emerytalno - rentowego Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość - informuje Kacper Reszczyński z ZDiTM. 

    

   Natomiast w katalogu specjalnych biletów wymieniony jest „Bilet seniora” przeznaczony dla osób po ukończeniu 67. rok życia do ukończenia 70. roku życia w cenie 45 zł (bilet sześciomiesięczny) oraz 80 zł (bilet dwunastomiesięczny) uprawniający do przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej za wyjątkiem linii turystycznych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!