Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Autobusem na Łasztownię. Testów ciąg dalszy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Autobusem na Łasztownię. Testów ciąg dalszy

   Łasztownia,  z roku na rok, cieszy się coraz większą popularnością. Mamy tutaj pięknie wyremontowane bulwary, działa Holiday Park Szczecin, jest Wyspa Grodzka, marina, strefa food i wiele innych atrakcji. By ułatwić dotarcie w to miejsce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia uruchomiła sezonowe autobusy. Wiemy, jakim zainteresowaniem cieszyły się po pierwszym weekendzie.

   Trwa testowanie rozwiązania, jakim są sezonowe linie komunikacji miejskiej na Łasztownię. Po pierwszym weekendzie autobusy wykonały z placu Kościuszki oraz placu Rodła 76 kursów. Szacuje się, że ich obłożenie wyniosło ponad 80 procent. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z linii 198 i 199.

   Przed nami kolejny weekend. Autobusy rozpoczną swoje kursy w piątek o godzinie 17 i korzystać z nich będzie można do godziny 22. W sobotę w godzinach 10-22, w niedzielę 10-20. Kursowały będą co 40 minut. Do każdego wejdzie 21 osób. Linia 198 będzie startowała na placu Kościuszki, a linia 199 na placu Rodła. Na Łasztowni przystanki dla wysiadających i wsiadających będą zlokalizowane w ciągu ul. Nad Duńczycą przy Starej Rzeźni.

   Nie tylko autobusem

   Linie autobusowe uruchomione zostały m.in. na prośbę mieszkańców, którym doskwierał utrudniony dojazd do imprezowego centrum Szczecina. Zachęcamy do tego, by samochody zostawiać w domu i korzystać z komunikacji miejskiej. Obowiązują tutaj bilety, których na co dzień używamy we wszystkich autobusach czy tramwajach.

   Jeśli nie będzie możliwości pozostawienia auta w domu – na Łasztowni powinniśmy również znaleźć miejsce. Na długości od Mostu Długiego do pomnika Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina jest ich około 250 (pod Trasą Zamkową, wzdłuż ulicy, przy Morskim Centrum Nauki itp).

   Istnieje także możliwość skorzystania oczywiście z roweru miejskiego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!