Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Zbiornik retencyjny na północy gotowy

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      ZBIORNIK-(12).jpg
      ZBIORNIK-(11).jpg
      ZBIORNIK-(13).jpg
      ZBIORNIK-(14).jpg
      ZBIORNIK-(15).jpg
      ZBIORNIK-(3).jpg
      ZBIORNIK-(4).jpg
      ZBIORNIK-(5).jpg
      ZBIORNIK-(6).jpg
      ZBIORNIK-(7).jpg
      ZBIORNIK-(8).jpg
      ZBIORNIK-(9).jpg
      ZBIORNIK-(10).jpg
      ZBIORNIK-(1).jpg
      ZBIORNIK-(2).jpg

      Przyjmie ponad 6 tys. m3 wody, a jego głównym zadaniem będzie gromadzenie wód opadowych z okolicznych terenów. Mowa o zbiorniku retencyjnym, który został wybudowany w rejonie ulicy Wł. Ostoi-Zagórskiego.

      Zbiornik jest częścią większego projektu inwestycyjnego powiązanego z przebudową okolicznych ulic  oraz III etapem Trasy Północnej. Zbiornik jest układem budowli inżynierskich składających się z niecki zbiornika retencyjnego, budowli rozdziału wód na Strudze Sienniczka, kolektora dopływu wody do zbiornika o średnicy 1200 mm wraz z wylotem do zbiornika, drenowania niecki zbiornika sączkami średnicy 7,5 cm oraz 10 cm – z odprowadzeniem i wylotem do Strugi Sienniczka, uszczelnienia czaszy zbiornika 2 warstwami geomembrany oraz wylotu ze zbiornika kolektorem o średnicy 600 mm wraz z wylotem do Strugi Sienniczka.

      - W ramach inwestycji wykonane zostały prace przy budowie drogi technicznej umożliwiającej dojazd do zbiornika, zainstalowano także lampy oświetleniowe oraz ogrodzenie - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. - Wraz ze zbiornikiem powstał również system kanałów grawitacyjnych mających za zadanie przetransportować znaczne ilości wody. Łączna długość elementów, na którą składa się system kanalizacji deszczowej i sanitarnej to 7 201,2 m.

       

      Podstawowe parametry zbiornika:

      • powierzchnia zbiornika – 0,27 ha,
      • powierzchnia dna zbiornika – 0,164 ha,
      • objętość czynna zbiornika całkowita – 6622 m3,
      • głębokość czynna zbiornika – 2,8 m.

       

      Wykonawcą jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Budowlanych ELJOT Jacek Luterek i Eljot Jacek Luterek Spółka komandytowa. Koszt prac to ponad 13,7 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

       

      *Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!