Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Tak wygląda Fabryka Wody! Prace budowlane dobiegają końca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   W Fabryce Wody jest coraz więcej gotowych przestrzeni i działających instalacji. Gotowe lub prawie gotowe są pomieszczenia rekreacyjne, rozrywkowe i edukacyjne. W części niecek basenowych jest już woda. Montowane jest oświetlenie i głośniki.

   Lista prac do zrealizowania przez ekipy budowlane z ostatnimi tygodniami malała coraz bardziej. Pomieszczenia rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne oraz techniczne, które znajdują się w obydwu budynkach powstającego kompleksu, są na ukończeniu lub bardzo bliskie takiego stanu rzeczy. Roboty wykończeniowe bywają czasołochonne. Zdarza się, że w tym samym miejscu trzeba nanosić poprawki, czasem nawet kilka razy. Wszystko po to, aby zachować jak najwyższy standard.

   Co istotne, obiekt pomału budzi się do życia. Wykonywane są przeglądy instalacji i testy zainstalowanych urządzeń. Aktualizowane jest oprogramowanie systemu ESOK odpowiedzialnego za działanie kołowrotów. W podbaseniu słychać szum działającego osprzętu, a w części niecek basenowych napuszczona jest już woda.

   Koniec prac budowlanych nie oznaczać będzie jednak końca całej inwestycji. Trwający do sześciu miesięcy etap rozruchów i odbiorów, będzie najważniejszym elementem w harmonogramie budowy Fabryki Wody. To właśnie przez kolejne miesiące cały obiekt przechodzić będzie „próby obciążeniowe”. Wszystkie elementy, instalacje, urządzenia, jak i kwestie związane z bieżącą obsługą i funkcjonowaniem obiektu będą wielokrotnie sprawdzane, testowane, regulowane i polepszane w celu przygotowania Fabryki Wody na wizytę pierwszych gości.

   Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć się z końcem lipca 2023 roku.

   Zobacz więcej:

   Zostań ratownikiem wodnym w Fabryce Wody - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Zostań ratownikiem wodnym w Fabryce Wody - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!