Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Stara olejarnia się zmieni

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Spółka Arche została właścicielem zabytkowego budynku i działki przy ul. Dębogórskiej 31 – 33. Nieruchomość gruntowa zabudowana o powierzchni 0,4760 ha wpisana jest do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego.

   Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta, może być przeznaczona pod zabudowę usługową i mieszkaniową wielorodzinną. Nowy właściciel zapowiada uruchomienie tam centrum hotelowo–konferencyjno–eventowego. Na terenie obiektu mogłaby również działać powołana przez Grupę Arche Fundacja Leny Grochowskiej.

   Prace mają potrwać 5 lat

   Zgodnie z zapisami umowy, nowy właściciel w ciągu 30 miesięcy ma sporządzić dokumentację projektową i uzyskać wszelkie niezbędne do realizacji inwestycji pozwolenia, w tym pozwolenia konserwatorskie oraz wykonać niezbędne prace zabezpieczające budynek, a w ciągu 60 miesięcy - doprowadzić obiekt do stanu zamkniętego i ukończyć pełen zakres prac remontowo-adaptacyjnych oraz przeprowadzić konserwację estetyczną elewacji.

   Zgodnie z uchwałą Rady Miasta na zakup starej olejarni udzielona została bonifikata wysokości 99 proc. Cena za jaką nieruchomość sprzedano to 500 tys. zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!