Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   SDS 2.0 – przebudowa staje się faktem

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   SDS 2.0 – przebudowa staje się faktem
   SDS_UMOWA (1).jpg
   SDS_UMOWA (2).jpg
   SDS_UMOWA (3).jpg
   SDS_UMOWA (4).jpg
   SDS_UMOWA (5).jpg
   SDS_UMOWA (6).jpg
   SDS_UMOWA (7).jpg
   SDS (1).jpg
   SDS (2).jpg
   SDS (3).jpg
   SDS (4).jpg
   SDS (5).jpg
   SDS (6).jpg
   SDS (7).jpg
   SDS (8).jpg
   SDS (9).jpg
   SDS (10).jpg
   SDS (11).jpg

   Umowa na przebudowę Szczecińskiego Domu Sportu podpisana. Za trzy lata ma być gotowa nowa hala sportowa oraz basen. Inwestycję za blisko 109 mln zł brutto, zrealizuje firma Budimex S.A.

   Umowa została podpisana dzisiaj w starej hali sportowej Szczecińskiego Domu Sportu. W wydarzeniu wzięli udział Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin, Mariusz Hurylski Dyrektor Oddziału Północ Budimex S.A. oraz Radosław Tumielewicz Prezes Zarządu spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   W ramach inwestycji powstanie nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30m, z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni. Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. To część holu wejściowego i mozaiki. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania. Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej. Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

   Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

   Nadzór sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

   *Szczegółowe rozwiązania projektowe mogą odbiegać od tego co jest przedstawione na wizualizacjach.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!