Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      16°

      Rusza przebudowa Modrej i Koralowej

      Piotr Zieliński

      Piotr Zieliński

      Modra-Koralowa org. ruchu 1.png
      Modra-Koralowa org. ruchu 2.png

      Od wtorku 16 listopada br., rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Modrej i Koralowej. Rozpoczęcie robót oznacza zmiany w organizacji ruchu.

      Pierwszy etap robót obejmie odcinek ul. Modrej od ronda przy ul. Szerokiej do ul. Wroniej. Zamknięty dla ruchu samochodowego zostanie odcinek pomiędzy ul. Żyzną a Sikorki. Zachowany zostanie przejazd dla komunikacji miejskiej. Wykonawca planuje wprowadzić zmiany ok. godziny 10:00 rano.

      Dodatkowo na ul. Koralowej na odcinku pomiędzy ul. Zaściankową a Nowowiejską zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (poza komunikacją miejską). Celem zmian jest przekierowanie ruchu samochodowego z Dobrej, tak aby kierowcy jadący do centrum Szczecina, korzystali z objazdu przez Węzeł Głębokie.

      Kwestie związane z dojazdami do posesji w trakcie realizacji robót budowlanych, będzie można ustalać indywidualnie z wykonawcą.

      Zieleń

      Przed rozpoczęciem zasadniczych robót budowlanych, przeprowadzano prace przygotowawcze związane z zielenią. Na etapie opracowywania projektu wykonawczego w pasie drogowym ulicy Modrej i Koralowej oraz na obszarze bezpośrednio do niego przyległym, zinwentaryzowano łącznie 366 drzew.  Spośród tej ilości drzew do usunięcia zakwalifikowano, z uwagi na nieuniknione kolizje z realizacją inwestycji, jedynie 40 sztuk. Po dodatkowej inwentaryzacji w terenie, spośród 40 sztuk drzew udało się zachować 9 drzew. Część z nich zostanie przesadzona przy użyciu technologii AIR-SPADE, tak aby nie uszkodzić istniejącego systemu korzeniowego rosnących drzew. Przy jednym z zachowanych drzew zastosowane zostanie natomiast rozwiązanie w postaci chodnika rampowego czyli chodnika podwieszanego.

      O inwestycji

      Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Modrej i Koralowej. W zakres prac wchodzi m.in:

      1. poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni;
      2. wykonanie pasów rowerowych;
      3. przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi;
      4. przebudowa zatok autobusowych;
      5. przebudowa i budowa chodników;
      6. przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych;
      7. wycinka drzew i krzewów kolidujących z przebudową;
      8. wykonanie elementów stałej organizacji ruchu;
      9. budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej;
      10. budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego,
      11. budowa kanału technologicznego;
      12. przebudowa kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego;
      13. remont przepustu;
      14. zagospodarowanie zieleni w granicach projektowanego pasa drogowego.

      Inwestycja powinna być zrealizowana w terminie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wykonawcą jest STRABAG Sp. z o.o. Koszt prac to ponad 23,8 mln zł brutto.

       

      Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!