Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Remont dróg na Cmentarzu Centralnym

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Remont dróg na Cmentarzu Centralnym
   1 (1).jpg
   1 (2).jpg

   Rozpoczął się remont alejek Cmentarza Centralnego. Tym razem nową nawierzchnię zyska niemal 600 metrów najbardziej zniszczonych dróg.

   Od samego rana na Cmentarzu Centralnym można zauważyć frezarki, które zrywają stary i zniszczony asfalt. Prace prowadzone są w kilku miejscach, m.in. w okolicach Bramy Głównej - na odcinku do Krzyża Katyńskiego. Również w okolicach kaplicy.

   - Wykonawca na przeprowadzenie prac ma 30 dni - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wszystko wskazuje jednak na to, że firma Strabag wyrobi się ze swoim zadaniem znacznie szybciej. Deklaruje, że prace potrwają maksymalnie 2 tygodnie.

   Koszt tego zadania to 500 tysięcy złotych.

   Przypomnijmy, że na Cmentarzu Centralnym znajduje się blisko 110 kilometrów alejek: około 30 kilometrów asfaltowych oraz 80 kilometrów pieszych. W 2020 roku nową nawierzchnię zyskały 2 kilometry najbardziej zniszczonych dróg. W 2019 roku ponad 2,5 kilometra. Przez dwa poprzednie lata (2017-2018) wyremontowane zostały kolejne 2 kilometry.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!