Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przekazano teren pod budowę ul. Olszynki Grochowskiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przekazano teren pod budowę ul. Olszynki Grochowskiej

   W środę,  21 lutego, przekazano wykonawcy teren pod budowę drogi ul. Olszynki Grochowskiej. Czas realizacji inwestycji to osiem miesięcy.

   Zadanie obejmuje budowę drogi gminnej ul. Olszynki Grochowskiej przez nadanie jej normatywnej szerokości, wykonanie nawierzchni bitumicznej, budowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi, wykonanie ciągów pieszych i budowę zjazdów indywidualnych.

   - Budowa ul. Olszynki Grochowskiej wymaga przełożenia oraz zabezpieczenia istniejących tras kanalizacji teletechnicznej wraz ze studniami i znajdującymi się w nich kablami. W ramach inwestycji zostaną zlikwidowane kolizje z siecią oświetlenia drogowego oraz z siecią ENEA Operator Sp. z o.o. - informuje Kacper Reszczyński z ZDiTM. 

   Całe przedsięwzięcie obejmuje budowę drogi gminnej o łącznej długości około 481,06 metra. Przebudowę podzielono na dwa etapy; pierwszy to budowa drogi o długości 228,18 metra od skrzyżowania z ul. Dąbską do posesji nr 9, z kolei drugi to budowa odcinka ulicy Olszynki Grochowskiej od posesji nr 9 do posesji nr 10 zakończonego placem do zawracania – łączna długość 252,88 metra.

   Wykonawcą robót jest firma Strabag Sp. z o.o. Czas realizacji to osiem miesięcy od przekazania terenu budowy, tj. do 21.10.2024 r. Wartość zadania 3 451 712,36 zł brutto.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!