Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Przebudowa w rejonie Energetyków zakończona

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa w rejonie Energetyków zakończona
   ENERGETYKOW (1).jpg
   ENERGETYKOW (2).jpg
   ENERGETYKOW (3).jpg
   ENERGETYKOW (4).jpg
   ENERGETYKOW (5).jpg
   ENERGETYKOW (6).jpg
   ENERGETYKOW (7).jpg
   ENERGETYKOW (8).jpg
   ENERGETYKOW (9).jpg
   ENERGETYKOW (10).jpg
   ENERGETYKOW (11).jpg
   ENERGETYKOW (12).jpg
   ENERGETYKOW (13).jpg
   ENERGETYKOW (14).jpg
   ENERGETYKOW (15).jpg
   ENERGETYKOW (16).jpg
   ENERGETYKOW (17).jpg
   ENERGETYKOW (18).jpg
   ENERGETYKOW (19).jpg
   ENERGETYKOW (20).jpg
   ENERGETYKOW (21).jpg
   ENERGETYKOW (22).jpg
   ENERGETYKOW (23).jpg
   ENERGETYKOW (24).jpg
   ENERGETYKOW (25).jpg
   ENERGETYKOW (26).jpg
   ENERGETYKOW (27).jpg
   ENERGETYKOW (28).jpg
   ENERGETYKOW (29).jpg
   ENERGETYKOW (30).jpg

   Zakończyły się prace budowlane układu drogowego w rejonie ulicy Energetyków. To kolejny z projektów związany z dostępnością do szczecińskiego portu. Inwestycja została ukończona w założonym terminie.

   Inwestycja obejmowała przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Powstały nowe chodniki i infrastruktura dla rowerów.

   W ciągu ulicy Energetyków w rejonie ulicy Celnej powstał nowy przystanek tramwajowo-autobusowy a także przejścia dla pieszych i rowerzystów, które w znaczący sposób ułatwią komunikację pieszą jak i rowerową, wzdłuż nadodrzańskiego szlaku z bulwarami.

   Najbardziej znaczącą częścią projektu była budowa nowego ronda w ciągu ul. Energetyków z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię.

   Wybudowano ponadto miejsca postojowe w tym dwa parkingi – jeden w sąsiedztwie Trasy Zamkowej, drugi w rejonie ulic Zbożowej i Władysława IV. Przebudowane zostały sieci podziemne. Zainstalowano oświetlenie uliczne. Wykonano nasadzenia zieleni w postaci drzew i krzewów.

   Koszt prac to ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą była Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Przebudowa na Międzyodrzu

   Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza, to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych, która jest realizowana aktualnie w Szczecinie. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa i organizacji ruchu oraz zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla szczecińskiego portu. W ramach zadania zmodernizowana została ulica Górnośląska, ulica Gdańska z Estakadą Pomorską, ulice Energetyków, Władysława IV, Spichrzowa, Zbożowa, Celna, Świętego Floriana, Bulwar Śląski i Gdański, część ulicy Bytomskiej. Prace budowlane toczą się jeszcze w ramach przebudowy ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej.

   Dofinansowanie

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!