Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przebudowa “Słowianina” zakończona

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   SLOWIANIN (1).jpg
   SLOWIANIN (2).jpg
   SLOWIANIN (3).jpg
   SLOWIANIN (4).jpg
   SLOWIANIN (5).jpg
   SLOWIANIN (6).jpg
   SLOWIANIN (7).jpg
   SLOWIANIN (8).jpg
   SLOWIANIN (9).jpg
   SLOWIANIN (10).jpg
   SLOWIANIN (11).jpg
   SLOWIANIN (12).jpg
   SLOWIANIN (13).jpg
   SLOWIANIN (14).jpg
   SLOWIANIN (15).jpg
   SLOWIANIN (16).jpg
   SLOWIANIN (17).jpg
   SLOWIANIN (18).jpg
   SLOWIANIN (19).jpg
   SLOWIANIN (20).jpg
   SLOWIANIN (21).jpg
   SLOWIANIN (22).jpg
   SLOWIANIN (23).jpg
   SLOWIANIN (24).jpg
   SLOWIANIN (25).jpg

   Nowa sala koncertowa, zaplecze dla artystów, przestrzeń biurowa oraz fotowoltaika na dachu – tak zmienił się budynek, w którym swoją siedzibę ma Dom Kultury Słowianin. Prace budowlane są już zakończone i obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

   Nowa sala koncertowa i zaplecze

   Pracami remontowymi objęta była głównie ostatnia kondygnacja budynku, która z uwagi na uszkodzenia została wyłączona z użytkowania przez nadzór budowlany. Wykonana została nowa konstrukcja kondygnacji wraz z zadaszeniem. Konstrukcja ścian zewnętrznych oraz stropodachu w całości wykonana jest w technologii żelbetowej. Nowe zadaszanie budynku jest o ponad metr wyższe od poprzedniego. Na ostatniej kondygnacji powstała nowa sala koncertowa, która dzięki zamontowanej ściance akustycznej ma możliwość podziału na dwa osobne pomieszczenia. Wykonana została nowa scena, zainstalowano także ustroje akustyczne. Obiekt posiada wyciszoną salę prób, salę konferencyjną, zaplecze dla artystów oraz pomieszczenia gdzie mieścić się będzie zaplecze gastronomiczne. Przygotowane zostały również pomieszczenia biurowe. Dla gości dostępne są toalety oraz pomieszczenie matki z dzieckiem. Przebudowano klatki schodowe. Do obsługi obiektu zakupiony został schodołaz.

   Elewacja czyszczona laserem

   Prace remontowe objęły odrestaurowanie elewacji budynku, która wykonana jest z cegły ceramicznej. Były one realizowane etapami. W pierwszej kolejności elewacja została wyczyszczona laserowo. Następnie wymienione zostały spoiny między cegłami i zewnętrzne parapety. W dalszym etapie prac naprawione zostały spękania w murze elewacji i na koniec wykonana została naprawa i odtworzenie elementów dekoracyjnych w murze elewacji. Dzięki tym zabiegom przywrócony został pierwotny kolor budynku.

   Fotowoltaika na dachu

   W ramach robót zmodernizowano instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Na obiekcie zainstalowano służącą również jako wierzchnia warstwa pokrycia dachu papę fotowoltaiczną. Pozwala ona w szerszym  niż tradycyjne panele fotowoltaiczne zakresie przekształcić energię słoneczną w energię elektryczną. Wytwarzają one energię zarówno poprzez światło bezpośrednie jak i rozproszone tj. gdy słońce świeci nisko (w porze zimowej) oraz gdy niebo jest zachmurzone. Na dachu zamontowano 188 modułów o łącznej mocy 27 kW.

   Roboty dodatkowe

   W trakcie inwestycji zrealizowano również wiele robót dodatkowych. Część z nich prowadzona była na wniosek służb m.in. straży pożarnej. Wykonano wzmocnienie konstrukcji i zabezpieczenia ogniowe hali targowej przyległej do przebudowywanego budynku, zrealizowano dodatkowe prace konserwatorskie na elewacji i w zakresie żeliwnych słupów stanowiących element konstrukcji obiektu. Rozbudowano ponadto układ wentylacji oraz co istotne wykonano dodatkowe i konieczne wzmocnienie konstrukcji budynku.

   Część z prac dodatkowych realizowana była ponadto na wnioski użytkownika obiektu. Zmieniona została aranżacja pomieszczeń, zmienił się ich pierwotnie zaprojektowany układ funkcjonalny i architektoniczny. Zrealizowano dodatkowe prace związane z montażem podliczników do kuchni i baru. Wykonano także prace związane z pełnym podziałem sali koncertowej na dwa niezależne pomieszczenia zarówno funkcjonalnie jak i akustycznie.

   Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oznacza, że budowa jest zakończona. Użytkownik obiektu będzie teraz odpowiedzialny za przygotowanie i wyposażenie pomieszczeń i w konsekwencji udostępnienie „Słowianina” pierwszym gościom.

   Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o. Koszt robót wyniósł blisko 18,5 mln zł brutto.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!