Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Przebudowa “Słowianina” – wieści z budowy #5

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa “Słowianina” – wieści z budowy #5

   Dużo się dzieje na budowie budynku, w którym swoją siedzibę ma Dom Kultury „Słowianin”. Prace postępują, ale do ich zakończenia jeszcze długa droga.

   Kolejne wyzwania na placu budowy to codzienność na każdej inwestycji. Przy ulicy Korzeniowskiego, gdzie trwa przebudowa budynku w którym funkcjonuje „Słowianin” nie jest inaczej. Wszystkie kwestie udaje się rozwiązać, dzięki czemu prace postępują. A tych jest wciąż sporo do zrealizowania.

   W ramach realizowanych robót, wykonano wzmocnienie konstrukcji hali poprzez wymianę płatwi na profile o większej wytrzymałości i dospawanie płaskowników na dźwigarach. Wzmocniono także konstrukcję stropu III piętra przez dospawanie płaskowników. Zainstalowane zostały świetliki na dachu. Na elewacjach północnej i zachodniej prowadzony był montaż konstrukcji fasady wentylowanej. Wykonywane było również omurowanie zabezpieczające-przeciwpożarowe żeliwnych słupów.

   Wewnątrz budynku kontynuowane są prace instalacyjne. Wykonywana jest wewnętrzna instalacja CO oraz kanalizacja sanitarna. Trwa podłączanie jednostek klimatyzacyjnych do instalacji. Prowadzony jest montaż wewnętrznych central wentylacyjnych oraz kanałów. kontynuowana jest instalacja gniazd wtykowych i oświetleniowych oraz sieci LAN.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych na budynku przy ul. Korzeniowskiego 7. W zakres prac wchodzi m.in: przebudowa i nadbudowa III kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”; przebudowa wszystkich klatek schodowych; wymiana istniejącej konstrukcji dachu; prace instalacyjne; wykonanie elewacji budynku w oparciu o program prac konserwatorskich. Po przebudowie obiekt będzie miał nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm.

   Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!