Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Postęp prac w nowej szkole

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Postęp prac w nowej szkole
   SZKOŁA_KREDOWA (1).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (2).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (3).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (4).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (5).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (6).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (7).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (8).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (9).jpg
   SZKOŁA_KREDOWA (10).jpg

   Budowa nowej szkoły na szczecińskim Warszewie posuwa się do przodu. Gotowa jest już konstrukcja dachu nad salą sportową i aulą.

   Prace budowlane toczą się zarówno w części zewnętrznej nowego obiektu, jak również w pomieszczeniach wewnątrz. Najważniejszy w ostatnim czasie etap prac został już zrealizowany. Wykonana została konstrukcja dachu nad salą sportową i aulą. Aktualnie trwają prace związane z wykonywaniem elewacji budynku oraz pokrycia dachu. Gotowa jest także zewnętrzna instalacja sanitarna.

   Sporo dzieje się wewnątrz. Realizowane są prace tynkarskie i posadzkarskie. Wykonywane są wewnętrzne instalacje sanitarne, elektryczne i wentylacyjne. W pomieszczeniach sanitarnych układane są płytki.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku szkolnego z zespołem sportowym złożonym z hali sportowej z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej oraz z widownią. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W części zewnętrznej powstanie strefa sportu i rekreacji. Wybudowane zostanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis), plac zabaw dla najmłodszych dzieci, siłownia, ustawione zostaną stoły do ping-ponga. W ramach zagospodarowanie terenu wybudowany zostanie parking. Zainstalowane zostaną elementy małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni w postaci drzew, krzewów, krzewinek i traw.

   Koszt prac to ok. 70 mln zł brutto. Prace budowlane powinny się zakończyć do końca kwietnia 2024 roku. Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Inwestycję nadzoruje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!