Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Ostatni etap prac na ulicy Bożeny

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   BOZENY (1).jpg
   BOZENY (2).jpg
   BOZENY (3).jpg
   BOZENY (4).jpg
   BOZENY (5).jpg
   BOZENY (6).jpg
   BOZENY (7).jpg
   BOZENY (8).jpg
   BOZENY (9).jpg
   BOZENY (10).jpg

   Na przebudowywanej ulicy Bożeny jest już nowa nawierzchnia jezdni. Prace budowlane zmierzają ku końcowi.

   Przez ponad cały miniony tydzień drogowcy zajmowali się układaniem nawierzchni nowej jezdni oraz ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Bożeny. Ten etap robót oznacza, że inwestycja zmierza ku końcowi. Prace realizowane były etapami, choć nie obyło się bez problemów. Najpierw przygotowane zostało podłoże. Na całej długości ulicy ułożona została podbudowa zasadnicza z kruszywa. Zostało ono wyprofilowane i zagęszczone. Ten etap prac trwał jednak dłużej, niż to pierwotnie planowano. Awaria rozkładarki zmusiła drogowców do zrealizowania prac przy użyciu koparki. Po kruszywie przyszła kolej na warstwę wiążącą asfaltu. Po jej ułożeniu Wykonawca czekał na okienko pogodowe, aby przystąpić do prac przy wykonywaniu warstwy ścieralnej. Te prace prowadzono wczoraj. Mieszanka asfaltowa docierała tirami co chwilę na plac budowy, by następnie przy pomocy rozściełacza zostać równomiernie ułożona na całej szerokości jezdni. Co istotne przed ułożeniem „ściery” podbudowa wykonana z warstwy wiążącej za każdym razem była oczyszczana z zalęgających na niej liści, śmieci czy innego brudu, które to mogłoby mieć negatywny wpływ na jakość zrealizowanych prac. Cały czas kontrolowane było tempo układania masy, jak również jej temperatura. Po ułożeniu mieszanki do pracy przystąpiły walce, aby ją zagęścić.

   W nadchodzących dniach Wykonawca przystąpi do prac przy wykonywaniu zjazdów na parking Fabryki Wody. Kontynuowane będą prace wykończeniowe w postaci montażu opraw oświetleniowych, elementów małej architektury czy zieleni. Wykonane zostanie także oznakowanie pionowe i poziome.

   O inwestycji

   Zadanie obejmuje m.in.:

   1. wykonanie przebudowy istniejącego odcinka ul. Bożeny do strony ul. 1 Maja wraz z ciągami pieszo-rowerowymi;
   2. budowę nowego odcinka drogi od końca przebudowywanego odcinka ul. Bożeny do północnego wyjścia z obiektu „Fabryka Wody – Nowa Gontynka” wraz z budową ciągów pieszo-rowerowych do ul. Sczanieckiej;
   3. wykonanie elementów stałej organizacji ruchu;
   4. wykonanie kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego;
   5. budowę miejsc postojowych;
   6. zagospodarowanie zieleni.

   Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Koszt prac to ponad 13,5 mln zł brutto.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!