Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Nowy most na Odrze

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   To inwestycja, która usprawni komunikację z nowo powstającymi osiedlami nad brzegiem Odry. Trwają przygotowania do opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę układu drogowego Kępy Parnickiej i Wyspy Zielonej.

   Jeśli Łasztownia staje się sercem miasta, to rejony Wyspy Zielonej oraz Kępy Parnickiej dzięki realizowanym tam inwestycjom mają potencjał na zrewitalizowanie szczecińskiego waterfrontu. W tym celu trwają przygotowania do opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej nowego układu drogowego, dzięki któremu te tereny zostaną lepiej skomunikowane z resztą Szczecina.

   Planowana inwestycja na podstawie opracowanej analizy zakłada przebieg drogi stanowiącej połączenie ulicy Heyki poprzez wyspę Zieloną, nowy most przez rzekę Odrę oraz ulicę Zapadłą do skrzyżowania z ulicą Kolumba.

   Zgodnie z założeniami do Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu planowane połączenie ma być ulicą klasy „L” o dwóch pasach ruchu, z obustronnymi chodnikami oraz ścieżką rowerową. Most powinien spełniać wymagania IV klasy żeglownej.

   Szczegółowe rozwiązania techniczne będą znane po opracowaniu dokumentacji projektowej. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania, które pozwoli wyłonić przyszłego wykonawcę projektu.

   Nadzór nad inwestycją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!