Modra i Koralowa – wieści z budowy #8
Piotr Zieliński
Przed wykonawcą przebudowy ulic Modrej i Koralowej ostatni ważny etap inwestycji. Od przyszłego tygodnia ruszą prace związane z remontem przepustu na cieku Bukowa.
Wykonawca jest już na ostatniej prostej do zakończenia całej inwestycji. Większość infrastruktury jest już gotowa. Realizowane są prace poprawkowe i porządkowe, trwa montaż wiat przystankowych. W ramach prac brukarskich wykonywane są dojścia do furtek i śmietników, uzupełnianie są chodniki po regulacji studzienek, trwa zamulanie chodników.
Kontynuowane są prace związane z zielenią. To zakładanie zieleńców, humusowanie i nasadzenia krzewów. Prowadzone są także działania związane z pielęgnacją posadzonych krzewów oraz drzew m.in. sadzonki są regularnie podlewane, kontrolowany jest ich stan zdrowotny jak i stan podłoża, odchwaszczane są misy ziemne.
Rusza remont przepustu
Przed wykonawcą robót pozostał jeszcze jeden ważny etap inwestycji. To remont przepustu na cieku Bukowa:
- Prace przygotowawcze rozpoczną się w poniedziałek.
- Od środy 14 czerwca po porannym szczycie komunikacyjnym ruszy generalny remont. To oznacza zamknięcie przejazdu przez ulicę Modrą na wysokości przepustu pomiędzy ulicami Sikorki i Żyzną. Wskazany fragment ulicy Modrej będzie zamknięty dla ruchu pojazdów, ustawione zostanę bariery uniemożliwiające przejazd.
- Do przejazdu będą upoważnione tylko pojazdy budowy oraz autobusy komunikacji miejskiej. Osoby posiadające przepustki wydane przez Generalnego Wykonawcę nie będą upoważnione do przejazdu.
- Sugerowany objazd przewidziano ulicami Szafera – al. Wojska Polskiego – Kupczyka – Lipową i Słoneczną na Wołczkowie – oraz ulicami Górną i Koralową na Bezrzeczu.
- Generalny Wykonawca zakłada zrealizowanie prac w terminie minimum czterech tygodni. Postęp robót może być jednak uzależniony od stanu istniejącej infrastruktury oraz warunków pogodowych.
O inwestycji
Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Modrej i Koralowej. W zakres prac wchodzi m.in:
- poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni;
- wykonanie pasów rowerowych;
- przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi;
- przebudowa zatok autobusowych;
- przebudowa i budowa chodników;
- przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych;
- wykonanie elementów stałej organizacji ruchu;
- budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej;
- budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego,
- budowa kanału technologicznego;
- przebudowa kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego;
- remont przepustu;
- zagospodarowanie zieleni w granicach projektowanego pasa drogowego.
Wykonawcą jest STRABAG Sp. z o.o.
Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.