Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Frezowanie nawierzchni na Placu Zwycięstwa

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Frezowanie nawierzchni na Placu Zwycięstwa

   Od poniedziałku 24 kwietnia w związku z pracami drogowymi w rejonie Placu Zwycięstwa występować będą utrudnienia w ruchu.

   Wykonawca planuje rozpocząć frezowanie nawierzchni na jezdniach wokół Placu Zwycięstwa. To oznacza tymczasowe utrudnienia w ruchu w postaci wyłączania poszczególnych pasów jezdni. Zmiany będą wprowadzane dynamicznie, w zależności od natężenia ruchu jak i postępu robót. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi.

   O inwestycji

   Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko połowa to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!