Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Fabryka Wody może wyznaczać standardy

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Fabryka Wody może wyznaczać standardy
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 1
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 2
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 3
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 4
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 5
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 6
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 7
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 8
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 9
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 10
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 11
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 12
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 13
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 14
   Kubaturowe Obiekty Sportowe 15

   Takiego obiektu nie ma w całym kraju. Z jednej strony nowoczesne centrum rekreacyjne, z drugiej przykuwający uwagę obiekt edukacyjny. Jakie wrażenie wywiera Fabryka Wody na gościach? Mogliśmy to sprawdzić podczas konferencji branżowej zorganizowanej przez Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej - “Kubaturowe Obiekty Sportowe”.

   Pierwszą częścią wydarzenia była wizyta studyjna w Fabryce Wody. To właśnie u nas, bezpośrednio na miejscu, przedstawiciele branż związanych nie tylko z obiektami basenowymi, mogli na własne oczy zobaczyć czym tak naprawdę jest Fabryka Wody. Podczas kilkugodzinnego spotkania połączonego ze zwiedzaniem wszystkich stref kompleksu, goście z całego kraju oraz Europy mogli zapoznać się z obiektem oraz zastosowanymi w nim rozwiązaniami, technicznymi jak i organizacyjnymi.

   - To obiekt, który zdecydowanie przyciągnie wielu gości. Po organizacji widać, że zdecydowana większość rzeczy jest gotowa na otwarcie. Dużym plusem jest komunikacja. Poruszanie się po Fabryce Wody jest bardzo i nie ma problemu z odnalezieniem się w przestrzeni i korzystaniem z atrakcji na które akurat mamy ochotę – mówi Maciej Koniewicz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach.

   - Obiekt jest innowacyjny jeśli chodzi o funkcjonalność. Na samym starcie wiedzieliśmy, że Fabryka Wody wywróci stolik w przestrzeni obiektów sportowo-rekreacyjnych. Z punktu widzenia organizacji i przygotowań dużym plusem było zorganizowanie dni testowych, dzięki czemu przyszli użytkownicy obiektu mogli podzielić się uwagami i dać Wam jako zarządzającym – powiedział Piotr Bubela Prezes Zarządu Instytutu Rozwoju Infrastruktury Sportowej.

   Druga część wydarzenia, która rozpoczęła się dzisiaj, skupiła się na omówieniu zagadnień związanych z budową obiektów sportowych oraz ich zarządzaniem. Wydarzenie to cenne doświadczenie zwłaszcza dla obiektów na początku ich działalności operacyjnej. Głos doradczy specjalistów z branży i ich doświadczenia pomagają uniknąć błędów i pozwalają podpatrzyć działania, które inni zdążyli wprowadzić u siebie. Nie zabrakło przede wszystkim informacji dot. realizacji budowy Fabryki Wody oraz procesu związanego z rozruchem.

   - To ostatni szlif jeśli chodzi o nasze przygotowania. Jesteśmy gotowi na przyjęcie gości. – tłumaczą Joanna Rumińska Dyrektor Operacyjny oraz Marcin Kowzan Dyrektor Techniczny Fabryki Wody Sp. z o.o. - Ten etap to tak naprawdę początek naszej drogi. Po otwarciu będzie dla nas priorytetem utrzymanie obiektu na odpowiednich parametrach, tak aby koszty użytkowania były zoptymalizowane. Podpatrujemy innych, ale mamy własne wnioski i przemyślenia. Szczególnie po testach widzimy jak ważna będzie dla nas współpraca z partnerami i podwykonawcami.

   O „festiwalu basenów” w kontekście Fabryki Wody mówili przedstawiciele wykonawcy niecek basenowych firmy Myrtha Pools - Marcus Röttger Dyrketor ds. Biznesu Międzynarodowego oraz Mateusz Szturomski Menedżer Eksportu na obszar centralnej i wschodniej Europy. Fabryka Wody to dla tego wykonawcy projekt istotny, nie tylko pod kątem zrealizowanych prac i zastosowanych technologii, ale także dalszej współpracy powykonawczej i działań promocyjnych. Dzięki nim wiemy, że o Fabryce Wody mówi się nie tylko u nas w kraju, ale również za granicą.

   O organizatorze

   Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej powstał w 2014 roku aby tworzyć stałą przestrzeń współpracy i wymiany doświadczeń między menedżerami zarządzającymi ośrodkami i centrami sportu w Polsce. Misją Instytutu jest działanie na rzecz rozwoju i wspierania podnoszenia poziomu wiedzy o zarządzaniu obiektami sportowymi i rekreacyjnymi w Polsce. Od 14 lat Instytut organizuje Ogólnopolskie Forum Zarządców i Administratorów Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych w Polsce – coroczną konferencję skupiającą zarządców infrastruktury sportowej zarówno w powiatach jaki i dużych miastach.

   Otwarcie na Dzień Dziecka

   Fabryka Wody otworzy się 1 czerwca. Dla gości udostępnione zostaną wszystkie strefy kompleksu – baseny, zjeżdżalnie, saunarium, edukatorium oraz bowling i ścianka wspinaczkowa. Dostępne będą także dodatkowe atrakcje w postaci animacji, pokazów edukacyjnych, gier i zabaw.

   Zobacz też https://fabrykawody.eu/

    

   FOT. INSTYTUT ROZWOJU INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!