Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Asfaltowanie Placu Zwycięstwa – piątek z utrudnieniami

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Asfaltowanie Placu Zwycięstwa – piątek z utrudnieniami

   Najpierw przeszkodziła pogoda, a ostatnio zawiódł sprzęt. Drogowcy nie mają lekko przy wykonywaniu nowej nawierzchni jezdni na Placu Zwycięstwa. W ten piątek trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami.

   Prace związane z układaniem mas bitumicznych na Placu Zwycięstwa zgodnie z planem miały być wykonywane tylko w godzinach wieczorno-nocnych. Niestety we wtorek wieczorem z powodu obfitych opadów deszczu nie można było rozpocząć prac.

   Te zostały wznowione w środę rano i następnie kontynowanie zgodnie z planem wieczorem i w nocy. Jednak w trakcie ich wykonywania awarii uległ sprzęt. Zepsuła się układarka mas bitumicznych, bez której drogowcy nie mogli zrealizować wszystkich zaplanowanych robót. Aby dotrzymać harmonogramu, drogowcy pracować będą dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro w ciągu dnia. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie uwagi.

   O inwestycji

   Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!