Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Zmiany na Psim Polu w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Psie Pole, czyli pusta dotąd polana znajdująca się między ulicami Szafera, Zawadzkiego i Marlicza, bardzo się zmieniła. Z dnia na dzień widać coraz więcej efektów, a polana zmienia się w park.

   W kilku partiach przyjechały nowe sadzonki drzew. To między innymi klony, jabłonie, jarzęby i lipy. Jest także już łąka kwietna z nasionami blisko 50 gatunków roślin. Trwa montaż pergoli oraz atrakcji na placu zabaw. Będzie tu między innymi podniebna deskorolka, zjeżdżalnie, huśtawki, a nawet bocianie gniazdo.

   Zamontowana jest już także wieża dla jaskółek – zwycięski projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W nowym parku ustawione też będą nietypowe domy, przeznaczone dla owadów i motyli.

   Dla czworonogów przygotowany zostanie wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu i innymi. Będzie ogrodzony, a przy nim znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, również ławki.

   Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego miejsca.

   Prace prowadzi firma Usługa Budowlane Wiesław Furtak, która zainkasuje za nie 3 894 000,00 zł. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień tego roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!