Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Zielone Przedogródki Szczecina. Nabór wniosków

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zielone Przedogródki Szczecina. Nabór wniosków
   Bolesława Smialego 14.jpg
   IMG_20200629_110341.jpg

   Do 1 marca potrwa nabór wniosków w tegorocznej edycji programu Zielone Przedogródki Szczecina. O dofinansowanie remontów terenów przed swoimi budynkami mogą się starać wspólnoty mieszkaniowe. Nabór wniosków prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.

   O wsparcie finansowe remontów przedogródków mogą wystąpić wspólnoty mieszkaniowe, w których znajdują się lokale komunalne lub TBS oraz które mają zawarte odpowiednie porozumienie na korzystanie z terenu miejskiego, przyległego do ich budynku. 

   Dofinansowaniem mogą być objęte różne działania m.in: nowe nasadzenia, żywopłoty, trawniki, renowacja istniejącej roślinności itp.

   W sumie Gmina pokrywa 75% kosztów inwestycji, wykonywanych przez wspólnoty. 

   Program Zielone Przedogródki ruszył w 2015 roku i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu siedmiu lat programu zrealizowano 69 projektów, które gmina dofinansowała kwotą ok 4,53 mln zł. Przedogródki można podziwiać m.in.: przy al. Jana Pawła II, Bolesława Śmiałego, Pocztowej, Wielkopolskiej itp.

   Na tegoroczną edycję programu Zielone Przedogródki Szczecina zarezerwowano 500 tys zł.

   W związku z oszczędnościami, w tym roku nie przyznano środków na realizację programu Zielone Podwórka Szczecina. Wobec tego nie jest realizowany nabór wniosków w tym programie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!