Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Zielone Przedogródki i Zielone Podwórka Szczecina. Kto otrzymał dofinansowanie?

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzymało dofinansowanie w ramach programów: Zielone Przedogródki i Zielone Podwórka Szczecina. W najbliższych dniach podpisane zostaną umowy w tej sprawie.

   W tegorocznym naborze do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych wpłynęło w sumie dziewięć wniosków o dofinansowanie, pięć w ramach programu  Zielone Przedogródki i cztery w ramach programu Zielone Podwórka Szczecina. 

   Dofinansowanie na remonty przedogródków otrzymały wspólnoty przy:

   • ul. B.Śmiałego 20 - kontynuacja remontów  pomiędzy ulicami Krzywoustego a Chodkiewicza
   • ul. Bogumiły 1-4 - kontynuacja remontów przedogródków przy ul. Bogumiły
   • ul. Swarożyca 10 - kontynuacja remontów przy ulicy Swarożyca
   • ul. Kadłubka 21-24 - uporządkowanie zieleni przy ciągu pieszym.

   Dofinansowanie na remont podwórka otrzymała wspólnota przy ul. Boh. Warszawy 99

   - Wszystkie projekty są przygotowane  według wskazówek Ogrodnika Miasta - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa.

   Program Zielone Podwórka ruszył w 2008 roku. Od tego czasu, dzięki wsparciu gminy, wyremontowano już 148 terenów. W sumie, przez ostatnie 16 lat, wspólnoty otrzymały pomoc na ten cel w wysokości  ponad 16 mln zł

   Program Zielone Przedogródki wystartował w 2015 roku. Od tego czasu gmina dofinansowała 81 remonty kwotą ponad 5,2 mln zł. Przedogródki można podziwiać m.in.: przy al. Jana Pawła II, ul. Śląskiej, Piastów, Bolesława Śmiałego, Wielkopolskiej.


    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!