Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Zbierz śmieci, dostaniesz książkę

   platka platka

   platka platka

   Już 17 września  w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wydarzenia w Szczecinie czeka 50 książek, a w całej Polsce - aż 1000.

   Jak przyłączyć się do akcji w Szczecinie

   Żeby wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci w Szczecinie i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

   Link do formularza rejestracyjnego:
   https://forms.gle/DK5UhLcJib6rdVg87

   Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

   Link do wydarzenia na Facebooku:
   https://fb.me/e/1JEK4JEOs

   Gdzie zaplanowano sprzątanie w Szczecinie

   W naszym mieście będziemy sprzątać zielony teren między ul. Odzieżową, a ul. Księżnej Salomei. Spotykamy się w sobotę, 17.09.2021, o godzinie 10.00, na placu przy skarpie, na wysokości ul. Odzieżowej 15-16. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Szczecinie znajdziesz tutaj:
   https://goo.gl/maps/wv4JD9iJWNLqaBHF9

   W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

   Partnerzy akcji w Szczecinie

   Sprzątanie oraz odbiór śmieci zebranych podczas akcji pomaga zorganizować Urząd Miasta w Szczecinie, Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Szczecinie.

   Akcja ogólnopolska

   Poza Szczecinem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

   Pierwsze edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. - Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers - mówi pomysłodawczyni akcji.

   Sponsorem Strategicznym ogólnopolskiej edycji akcji jest ASEKOL PL S.A. Patronem medialnym magazyn National Geographic Traveler Polska.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!