Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Zawadzkiego: Jeszcze więcej kwiatów na Psim Polu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W nowym parku na Osiedlu Zawadzkiego powstają właśnie kolejne efektowane rabaty kwiatowe.

   Już od ponad miesiąca mieszkańcy tej części Szczecina mogą korzystać z atrakcji tzw. Psiego Pola, które jest teraz pięknie zagospodarowanym miejscem do zabawy i odpoczynku. Temu drugiemu szczególnie sprzyja otoczenie zieleni. Jest sporo trawy, kilkaset krzewów, kilkadziesiąt nowych drzew, wysiana została również łąka kwietna. Wprost stworzony do relaksu jest zakątek wokół drewnianej pergoli, z ukwieconymi krzewami, domkami dla owadów, kwiatami i pnączami.

   Ale na tym nie koniec! Kolorowych kwiatów będzie jeszcze więcej! Na części trawników powstają bowiem kolejne efektowne rabaty. Kolorowymi roślinami obsadzonych zostanie aż 700 m kw.

   - Pojawią się tam krzewy, kwiaty i byliny - łącznie ponad 3,5 tys. sadzonek - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Wśród nich rośliny o tak wdzięcznych nazwach jak: kosodrzewina Mops, jeżówka, krwawnik ogrodowy, ostnica cieniutka, tawuła japońska, trzmielina, czyściec wełnisty czy rozplenica japońska. Gatunki zostały dobrane tak, aby rabaty były atrakcyjne i cieszyły oko o każdej porze roku. Część roślin jest zimozielona, inne mają ozdobne liście, a jeszcze inne to rośliny kwitnące, w odcieniach czerwieni, żółci czy fioletu.

   Zgodnie z zapowiedziami, jesienią rozpoczną się również nasadzenia kolejnych drzew.

   Przy okazji apelujemy do mieszkańców o przestrzeganie regulaminu Psiego Pola, w tym m.in. zakazu niszczenia i wyrywania roślin, zaśmiecania terenu, spożywania alkoholu, niszczenia urządzeń czy wprowadzania psów bez smyczy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!