Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Wiosenne porządki na działce zakończone mandatem

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wiosenne porządki na działce zakończone mandatem

   W dniu 25.04. wcześnie rano dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o gęstym dymie wydobywający się z ogrodów działkowych w okolicach ulicy Wiśniowy Sad.

   Strażnicy zlokalizowali działkę, na której spalane były w dużej ilości tzw. odpady zielone tj. gałęzie, liście. Mężczyzna, która spalał te organiczne odpady oświadczył, że „robi porządki na działce”. Sądził bowiem, że jak będzie spalał te odpady wcześnie rano, to nikt na to nie zwróci uwagi. Nie docenił jednak  czujności naszych mieszkańców! Funkcjonariusze poinformowali pana, że spalanie odpadów roślinnych jest wykroczeniem z art. 191 ustawy o odpadach i ukarali sprawcę palenia odpadów mandatem.

   Na koniec strażnicy poinformowali działkowca o sposobach na prawidłowe i zgodne z prawem zagospodarowanie odpadów zielonych: należy je kompostować lub gromadzić w specjalnie do tego przeznaczonych brązowych pojemnikach, w jakie winny być wyposażone ogrody działkowe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!