Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Wielkie wiosenne sadzenie drzew

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wielkie wiosenne sadzenie drzew
   6.jpeg
   7.jpg

   Prawie tysiąc nowych drzew w kilkuset lokalizacjach na terenie całego miasta zostanie zasadzonych do końca maja.

   Nowe nasadzenia nie uszły uwadze mieszkańców, szczególnie że od kilku dni systematycznie pojawiają się w najróżniejszych rejonach Szczecina. Drzewka „wyrastają”  nie tylko  na terenach zielonych i w parkach, jak Cmentarz Centralny, park Andersa, Żeromskiego, Przygodna czy Noakowskiego, ale też w pasach drogowych i na trawnikach: od głównych ulic  w centrum Szczecina, po małe osiedlowe uliczki.

   Łącznie  zasadzonych zostanie 950 nowych drzew. Wśród gatunków dominują liściaste: klony, buki, lipy, brzozy czy dęby. Nie brakuje też drzew ozdobnych, które swymi kwiatami i kolorowymi liśćmi ubarwią  okolicę. Są to m.in.: robinie, oczary, wiśnie, głogi, grójeczniki i złotokapy.

   Minimalne obwody sadzonek to, w zależności od gatunku, od 14 do 32 cm. Wszystkie zasadzone drzewa posiadają  worki nawadniające i w ramach umowy objęte są trzyletnią pielęgnacją.

   Łączny koszt wiosennego zadrzewiania prowadzonego przez Zakład Usług Komunalnych to 2 385 104,20 zł. Za wykonanie zadania odpowiada firma Markflor  Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!