Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   W Szczecinie znowu przybędzie drzew!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   W Szczecinie znowu przybędzie drzew!

   Ponad 300 nowych drzew zostanie w najbliższych tygodniach zasadzonych na terenie całego Szczecina.

   To już drugie, realizowane na taką skalę, nasadzenia prowadzone przez Zakład Usług Komunalnych w tym roku. Przypomnijmy, że wiosną w Szczecinie zasadzonych zostało prawie tysiąc drzew.

   - Również tym razem młode drzewa pojawią się w różnych częściach miasta. Przewidzianych jest kilkadziesiąt lokalizacji, m.in.: Cmentarz Centralny, parki: Łyczywka, Noakowskiego, Andersa, Orderu Uśmiechu, Kutrzeby oraz dziesiątki skwerów, zieleńców i ulic na terenie całego Szczecina. - powiedziała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. 

   Wśród gatunków dominują te liściaste: leszczyny, brzozy, graby, lipy, kasztanowce, klony i platany. Ale pojawią się również świerki oraz ozdobne wiśnie, grusze, magnolie czy daglezje. 

   Minimalne obwody sadzonek to, w zależności od gatunku, od 14 do 22 cm. Wszystkie zasadzone drzewa ramach umowy objęte są trzyletnią gwarancją oraz pielęgnacją, która obejmuje m.in. podlewanie, nawożenie i cięcia sanitarne.

   Łączny koszt zadrzewiania to ponad 880 tys. zł.  Za wykonanie zadania odpowiada firma Markflor Sp. z o.o. Nasadzenia będą prowadzone do połowy grudnia, a szczegółowy harmonogram prac będzie dostosowywany do warunków pogodowych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!