Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Uwaga na oszustów! "500 jednostek zanieczyszczeń"? Bzdura!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Uwaga na oszustów! "500 jednostek zanieczyszczeń"? Bzdura!
   parametry.jpg

   Oszuści mają różne metody, aby naciągnąć, szczególnie osoby starsze, na dodatkowe koszty. Spotkania organizowane w hotelach zachęcające, do zakupu cudownych garnków czy magicznych koców są czymś powszechnym. Dostaliśmy od mieszkanki sygnał, że teraz na topie są spotkania dotyczące filtrów do wody.

   Do ZWiK zadzwoniła starsza Pani informując o spotkaniu, podczas którego oferowane były specjalne filtry. Ich koszt to kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na spotkaniu osoby starsze informowane były, że woda w Szczecinie jest niezdatna do spożycia i ma ponad „500 jednostek zanieczyszczeń”. Po montażu filtra ilość zanieczyszczeń ma spaść zaledwie do kilku jednostek.

   Apelujemy, żeby uczulić naszych rodziców i dziadków na podobne praktyki oszustów. Nie ma potrzeby montowania specjalnych filtrów, a woda w Szczecinie nie jest zanieczyszczona. Do wszelkich tego typu zakupów należy podchodzić z dużym dystansem i rozwagą i nie dać się złapać na fałszywe informacje.

   Przypominamy, że w Stacji Uzdatniania Wody odbywa się cały szereg różnych procedur i procesów, aby woda w naszych kranach była najwyższej jakości. To, co płynie do Szczecina nie ustępuje jakością wodom butelkowanym, woda jest specjalnie filtrowana. Co dokładnie dzieje się nad Miedwiem?

   - dezynfekcja wstępna ozonem (O3),

   - koagulacja,

   - sedymentacja,

   - filtracja przez złoże antracytowo-piaskowe,

   - utlenianie pośrednie ozonem (O3),

   - filtracja przez złoże z granulowanym węglem aktywnym,

   - dezynfekcja końcowa dwutlenkiem chloru (ClO2).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!