Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Upał podczas spaceru? Weź bidon i pij śmiało!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Upał podczas spaceru? Weź bidon i pij śmiało!
   Poidełko_1.jpg

   W Szczecinie jest kilka miejsc, gdzie spacerowicze znajdą specjalne poidełka z przebadaną, zdatną do spożycia wodą. Teraz, te którymi opiekuje się ZWiK są specjalnie oznaczone. Warto wziąć ze sobą bidon, bo można pić śmiało!

   Poidełka są jeszcze elementami przestrzeni, do których mieszkańcy Szczecina nie są przekonani. Ciągle wydaje się im, że to zwykłe kraniki, przy których myje się ręce lub opłukuje twarz. Nic bardziej mylnego! Woda z każdego z miejsc jest specjalnie przebadana i nadaje się do bezpośredniego spożycia. Poidełka ZWiKu zostały specjalnie oznaczone, żeby nikt nie miał już wątpliwości, że to woda smaczna i zdrowa.

   Wystarczy wziąć ze sobą bidon i nie trzeba się już martwić o odpowiednie nawodnienie podczas spacerów. Nasze poidełka można znaleźć przy alejce spacerowej obok Arkonki, na samym kąpielisku, na Różance oraz Bulwarach.

   To jednak nie są jedyne miejsca, gdzie można napełnić swój bidon. ZUK także ma swoje urządzenia. Spotkać je można na Skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, na Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza przy Teatrze Letnim,  w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej, i Park na Psim Polu na Os. Zawadzkiego-Klonowica.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!