Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Tak powstaje książęca polana na Stołczynie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nowe miejsce do odpoczynku i zabawy dla okolicznych mieszkańców nabiera już kształtów. Polana rodzinna Księżnej Dąbrówki ma być gotowa do września tego roku.

    

   Chodzi o niezagospodarowany wcześniej teren pomiędzy budynkiem mieszkalnym przy Księżnej Dąbrówki 22 – 24b, a boiskiem Szkoły Podstawowej nr 9, który na naszych oczach przemienia się w rodzinną polanę rekreacyjną.

   - Wykonano już instalację oświetleniową, zamontowano też ozdobne słupy oświetleniowe wraz z oprawami - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta. - Obecnie wykonywane są alejki i dojścia, miniboisko trawiaste, przygotowano również teren do zamontowania wiaty i elementów małej architektury. Zamontowano już ogrodzenie z paneli stalowych. Pojawiły się też nowe nasadzenia: 25 drzew oraz prawie 300 liściastych i iglastych krzewów, które będą ozdobą tego miejsca.

    

    

   A jak będzie się to miejsce prezentować finalnie? Na środku stanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna, a obok stanowisko z grillem parkowym. W różnych zakątkach polany pojawią się siedziska ze stołami piknikowymi, ławki, leżaki, a nawet podwójne huśtawki. Wybudowane zostanie również rekreacyjne boisko trawiaste dla dzieci. Będą też kwietniki z bylinami i pnączami.

   Polana rodzinna Księżnej Dąbrówki jest częścią projektu SBO pn.: „Polana Rodzinna Księżnej Dąbrówki i Portowy Fotopunkt Grobla”. Ten drugi element został już oddany do użytku. Za realizację odpowiada P. B. Global Radosław Białowolski, natomiast wykonawcą Portowego Fotopunktu Grobla jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!